$ DOLAR → Alış: 5,34 / Satış: 5,36
€ EURO → Alış: 6,09 / Satış: 6,11

Aç Sokak Köpekleri Çiftlikteki Hayvanlara Saldırdı

Recep Çalışkan
Recep Çalışkan
  • 06.11.2017

Sarıyer Gümüşdere Mahallesinde bulunan çiftliğe iddialara göre aç sokak köpekleri tarafından saldırılarak bir ineğin yüzünü paramparça hale getirdiler.  Yüzü paramparça hale gelen ineğin sahibi olan Batuhan Zaman, hemen Sarıyer Belediyesini arayarak haber verdi. Sarıyer Belediyesi ekipleri ise sadece kedi ve köpeklere baktığını belirterek yaralı ineğe müdahale edemeyeceklerini söyledi. Batuhan Zaman, ineğin ölebileceğini ve kimsenin ilgilenmemesinden dolayıda mağdur olduğunu açıkladı. Maddi zararından daha çok ineğinin çekmiş olduğu acının kendisini rahatsız ettiğini dile getiren inek sahibi Batuhan Zaman, özel veteriner kliniklerinin de ineğin kuduz olma ihtimali sebebiyle ilgilenemeyeceklerini söyledi.

Aynı Sokak Köpekleri Daha Önce İki Koyuna Saldırdı
Çiftlik sahibi Batuhan Zaman’ın yaptığı açıklamasına göre, Olayın ilk kez olmadığını daha öncede sokak köpekleri tarafından çiftlikte bulunan 2 koyuna saldırarak öldürüldüğünü açıklayarak sokak köpeklerinin kontrol altına alınmasını istedi. Batuhan Zaman, çiftliğinde bulunan at, koyun, inek gibi bir çok hayvana baktığını ve diğer hayvanlarının da sokak köpekleri tarafından saldırıya uğramasından endişeli olduğunu söyledi. Köpeklerin saldırmış olduğu hasta ineğin ise çok fazla kan kaybederek kemikleri belli olmaya başladı. Çiftlik sahibi Zaman, köpek tarafından ağır şekilde yaralanan ve gün geçtikçe durumu dahada kötüye giden ineğini tedavi edebilecek bir veteriner arıyor.

Aç Köpek Canlı Hayvanı Kemirerek Yedi

İneğinin başına gelenler karşısında mağdur olan ve çiftliğinde bulunan diğer hayvanlarının da tehdit altında olduğunu belirten çiftlik sahibi Batuhan Zaman, “Başıboş sokak hayvanlarından kaynaklanan bir problem yaşandı. İneğin yüzünün belli bir kısmını köpek, canlı olan bir hayvanı kemirerek yedi. Kendi imkanlarımızın doğrultusunda getirdiğimiz veteriner “Ben buna bir şey yapamam dikiş atılmalık bir durum yok zaten bunu kapatamayız ve ben buna dokunmam. Bunu ısıran hayvan kudurmuş ise bize de bulaşabilir bundan dolayı hayvana müdahalede bulunamam” dedi. Sarıyer Belediyesini aradığımızda ise sadece kedi ve köpekler için çalışma yaptıklarını böyle bir durumda ise müdahale edemeyeceklerini belirttiler. Daha sonrasında ise konuşacak bir şey kalmadı bana yardımcı olamadıkları için” şeklinde açıklama yaptı.

Kasap Almıyor Veteriner İlgilenmiyor

İneğin ağır bir şekilde yaralandığı ve durumunun her geçen gün dahada kötüye gittiğini ifade eden Batuhan zaman, “Bir çok yerle görüştüm konuştum müdahale edebilecek bir veteriner bulamadım. Ciddi bir mağduriyet söz konusu bunun giderilmesi için ne yapmak gerekiyor ? Hayvanın 6 ila 10 bin lira arasında bir fiyatı var, böyle bir mağduriyet yaşıyoruz. Veterinerlerin bize yardımcı olamamasından sonra hayvanı kendi yöntemlerimiz doğrultusunda tedavi etmeye çalıştık. Atlarımız var şu anda burada ve onlarda aynı şekil tehdit altındalar. Koyunlarımız var onlar zaten bir yere kaçamaz daha önce 2 tane koyunumuzu da köpekler tarafından saldırıya uğrayarak yemişlerdi. Bununla ilgili gerekli müdahale yetkililer tarafından yapılması gerekiyor. Hayvanı ne kasap alıyor nede veteriner tarafından ilgileniyor, nede belediye ilgileniyor burada bir mağduriyet yaşanıyor.” Şeklinde ifadelerini belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ