$ DOLAR → Alış: 5,34 / Satış: 5,36
€ EURO → Alış: 6,09 / Satış: 6,11

Ayazağa Tapu Sevincini Yaşadı

Recep Çalışkan
Recep Çalışkan
  • 03.10.2017

Sarıyer Belediyesi, Ayazağa’nın yıllardır bir yara haline gelen tapu sorununu çözüme kavuşturdu. Uzun süredir olan 2981 sayılı yasaya göre, elinde tapu tahsis belgesi olan kişilerin tapularını almaları için uğraşan Sarıyer Belediye Başkanı olan Şükrü Genç ile ekibi hak sahiplerini Rauf Denktaş Kültür Merkezi’nde düzenlemiş olduğu tören ile birlikte tapularıyla kavuşturdu.

Hizmet Borcu

Toplantıda konuşma yapan Genç, diğer bölgeler ile tapu sorunun çözümü için çalışma yaptıklarını belirtti. Ayazağa’da yapılacak bir bilgilendirme toplantısı için tüm afişler ortadan kaldırıldığı gözlerden kaçmadı. Vatandaşların istemediği evraklara imza atmayacağını dile getiren Genç, “Benim yaratana bir can borcum, ve size de hizmet borcum var” şeklinde açıklama yaparak çalışmaların devam edeceğini belirtti.

 

Binalarınızı Hiç Kimse Yıkamaz

Teknik Başkan Yardımcısı olan Sevgi Atalay, vatandaşların ellerinde bulunan arazi ile ilgili olarak gelen tekliflere karşı daha dikkatli olmaya davet etti. Elinde 10 metrekare olan vatandaşların bazı modellerde hiç dönüşemeyeceğinin altını çizdi. Atalay, “Tüm vatandaşlarımız, hak etmiş oldukları maksimum alanı almalar için çalışmalarımız devam ediyor” şeklinde açıklama yaptı. Atalay, teknik ekibin her aşamada vatandaşı bilgilendirmek için hazır olduklarını belirterek, “Şükrü Başkan olduğu süreç’de hiç kimse binalarınızı yıkamaz” şeklinde altını çizerek açıklama yaptı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ