$ DOLAR → Alış: 5,31 / Satış: 5,33
€ EURO → Alış: 6,03 / Satış: 6,05

Baltalimanı Polis Evinde FETO Tuzağı

Recep Çalışkan
Recep Çalışkan
  • 27.07.2017

İstanbul Baltalimanında olan Polis Evinde hedef olarak seçilen bir polis müdürüne FETO/PDY’nin gizli kameralı olarak tuzak kurduğu öğrenildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında ifadesi alınan C.S. olay ile ilgili şunları dile getirdi: Komcular bize Deniz Şube Müdürlüğünde çalışanve rütbeli emniyet mensubunun Baltalimanı Polis Evinde kaldığı oda olduğunu ve orada çalışma yapmamız gerektiğini söylediler. Çalışma yapmış olduğumuz gün polis evinde bir tane oda ayarladılar boğaz manzaralı odada İlker Usta isimli 37 ekran tüplü olan televizyonu getirdi. Getirilen televizyona ses ve görüntü aktarma cihazlarını yerleştirerek buradaki işlemi de gerekli izlemeyi yapması için KOM’culara bıraktık”

Verilen ifadeye göre harekete geçen polis televizyoncuların eskidiği gerekçesi ile depoya kaldırdı. 72 adet televizyonu depota tek tek incelemeye alan Olay Yeri İnceleme Ekibi; Yapılan incelemeler sonucu ile bir televizyonda 220 volt giriş kablosunun soyulmuş olduğunu ve aynı zamanda soyulan kablonun üzerinde 2 adet siyah renkli bant kullanıldığınıda belirledi.

O televizyon dışındaki televizyonlarda düzenek bulunmadı.

Depoda olan diğer televizyonların kablolarında herhangi bir soyulma veya bantlama işlemi yokken müdahale edilen televizyonda kabloların soyulduğu ve aynı zamanda kabloların tekrar bantlandığı da belirlendi.

Ses ve görüntü kaydı yapan televizyon düzeneği uzaktan kumanda ile alıcısı olan bölüme kurulduğu da belli oldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. oktay demir dedi ki:

    ne bitmez fetoya bıktık vallah vatan hainleri bu fetocular geberin

YORUM YAZ