$ DOLAR → Alış: 5,31 / Satış: 5,33
€ EURO → Alış: 6,03 / Satış: 6,05

Bıkıp Devrettiği Dükkan Tekrar Soyuldu

Recep Çalışkan
Recep Çalışkan
 • 23.07.2017

Sürekli aynı iş yerini hedef alan ve dükkanın ilk sahibi bıkkınlığından dolayı “Dükkan Sizin” yazısını asıp dükkanı devretmişti. Hırsızlar yine aynı dükkana girdi.

Sarıyer ilçesindeki Derbent Mahallesi Ulu Caddesi istikametinde gerçekleşen olayda ki esnafın dükkanı defalarca hırsızların göze aldığı hedef olmuştu. Dükkan sahibi bıkkınlığından “Dükkan Sizin” yazısını asarak iş yerini devretmişti. Aynı dükkanı 1 sene önce devralan Uğur İmren isimli vatandaş işlettiği dükkan tekrar hırsızların hedefi oldu. Lüks otomobil ile gelen hırsızlar eldivenleri ve maskelerini takıp iş yerindeki güvenlik kamerasının açısını değiştirdiler daha sonra alarmı yerinden söküp kovalar ile içeri girerek raftaki 20 bin TL değerinde sigara çaldılar. Hırsızlar girdiği dükkandan sigaraları kovalarına doldurup daha sonrasında lüks otomobillerine yükleyerek kaçtılar.
Hırsızların defalarca hedefi olan iş yerinin sahibi olan Uğur İmren “Bir gece kalktık sabah 5 saatlerinde hırsızlar almış alacaklarını. Toplam 20 bin TL zararımız var.Eldivenli ve maskeli oldukları için çıkaramıyoruz. Bu soygunlar 3 ila 4 gün sonrası yine aynı kişiler tarafından bir cesaret ile geliyorlar. Fakat bu sefer umdukları gibi olmadı ve elleri boş döndüler. Biz tebirimizi almıştık fakat bu olaylar bitecek gibi değil” dedi.

Önceki dükkan sahibi bıkkınlığından dolayı ismini “Dükkan Sizin” Yaptı.
İş yerinin bir önceki sahibi hırsızların hedefi olmaktan bıkarak dükkanın ismini değiştirdiğini anlatan İmre “Ben burayı 1 sene önce aldım”. Ben almadan önceki sahibi artık hırsızlardan bıkarak “Dükkan Sizin” yazısını yazmış. Hırsızlar ile başa çıkamadı. Adam 20 kez soyuldu. Burası tenha bir yer olduğundan dolayı hırsızların işi kolaylaşıyor ve rahat hareket edebiliyorlar. Çevredeki kamera kayıtları eksik. Dükkanın kamera kayıtları ve alarmı var buna rağmen kolay bir şekilde hareket edip dükkana girdiler. Hırsızlarla başa çıkamadı. 20 kere soyuldu adam. Dükkan tenha bir yerde olduğundan dolayı hırsızlar kolay bir şekilde rahatça hareket edebiliyorlar. Kamera kayıtları da eksik çevrede. İş yerinin önceki sahibi ise dükkanın ismini”Dükkan Sizin” olarak değiştirdi.” İfadelerini dile getirdi. Güvenlik kamerasında ise hırsızların nasıl soygun yaptıkları görülmekte.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Salih dedi ki:

  Nedense hırsızlığın önüne yeteri kadar geçilemiyor

 2. Onur dedi ki:

  Oturduğum yerde de soyulan bir dükkan olmuştu. Sahibi ondan sonra her akşam dükkanı kapatırken sigaraları poşetleyip eve götüyor sabahları da tekrar diziyordu. O geldi bir an aklıma. Şansızlık mı denir yoksa yetersiz güvenlik önlemimi bilemem ama önüne geçmek şart olmuş.

 3. ufe dedi ki:

  yazık günah ya insanlar o kadar uğraşıp çabalasın çalışsın birileri de maske takıp o adamın emeğini ve malını çalsın. umarım kısa zamanda yakalanırlar. sarıyer belediyesi bu duruma sessiz kalmamalı.

 4. Ahmet Onur dedi ki:

  Harbi insana bıkkınlık verir yahu.Düşünsenize akşam gidiyorsun sabah geldiğinde hiçbir şey yok.İnsanın canının bir hayli sıkar.Biraz da güvenlik önlemi yokluğu sanırım.Kamera olsa bu kadar öz güvenli olamazlardı.

 5. Burak dedi ki:

  Bu genel olarak ülkenin sorunu, insanlar artık başkasının mallarına zarar vermekten keyif alıyor galiba.

 6. Utku dedi ki:

  Hiç mi mobs yada güvelik kamerası yok ? Aynı dükkanı bıktırana kadar soymak acaba başka bir hareketi örtbas etmek için yapılmış olabilir mi?

YORUM YAZ