$ DOLAR → Alış: 5,37 / Satış: 5,39
€ EURO → Alış: 6,07 / Satış: 6,10

Formulaz Heyecanı Yeniden Sarıyer’de!

Recep Çalışkan
Recep Çalışkan
  • 15.09.2017

Formulaz Yeniden Sarıyer’de!

Dünyanın en önemli yarışlarından birisi olan Formula 1, Türklere uygun bir isimle kısa bir süre önce Formulaz olarak ülkemizde ortaya çıkmıştı. İlk olarak Karadeniz’de başlayan Formulaz, pek çok kişinin izlediği ve izlerken eğlendiği bir yarışa dönüşmüştü. Oldukça memnun kalınan bu yarış, şimdi ikincisi ile Sarıyer’de yeniden düzenlenecek. Yarışın sloganları şimdiden belli oldu: ‘Formulaz Sarıyer’de’ ismi ile siz de yarışa katılabilirsiniz.

Yarışın 17 Eylül 13:00’da başlayacağı bilgisi verildi. Yarışmacılar kendi üretimi oldukları tahta araçlar ile yarışırken, bu yarışta en hızlı gelen Formulaz 2 yarışmasının kazananı olacak. Yarışa katılacak isimler, şimdiden oldukça heyecanlı! Yarışmaya Rize’de düzenlenen Formulaz yarışmasında dereceye giren yarışmacılar katılacak. Basın mensuplarının da etkinliğe katılıp, yarıştan fotoğraflar almaları bekleniyor. Yarışmada kullanıcılar tarafından üretilmiş olan tahta araçların büyük bir dikkat çekmesi bekleniyor. Gazetecilerin de yer alacağı organizasyonlarda en iyi olanın kazanması bekleniyor.

Yarışma Muhtar Caddesi’nde!

Yarışmaya seyirci olmak isteyen kişiler 17 Eylül tarihinde Ferahevler Muhtar Caddesi’ne giderek yarışı takip edebilirler. Tahta arabaların fotoğrafları, şimdiden sosyal medyayı süslüyor hale geldi. Bununla beraber yarışmaya uzaktan gelecek olanlar için de detaylar düşünüldü. Sarıyer Merkez ve Hacıosman metro önünden düzenlenecek otobüs seferleri ile siz de bu eğlenceli organizasyonu izlemeye gelebilirsiniz.

Sarıyer’de düzenlenen bir önceki etkinlik de oldukça çok ilgi görmüş, Sarıyer Belediyesi ve Formulaz Derneği bir işbirliği düzenlemişti. Pistin başında toplanan birçok kişi de bu eğlenceli etkinliğe katılmak için oldukça uzak mekanlardan gelmişlerdi. Bu sene ikinci kez düzenlenmesi beklenen bu etkinlik 17 Eylül Pazar günü gerçekleşecek. Tahta araba yarışları, bir zamanlar Rize’de düzenlenen en önemli etkinlik kabul ediliyordu. Formulaz yarışları sayesinde Rize kültürünü Türkiye çapında tanıtan bu organizasyon, Rize ve İstanbullu yarışmacıların ağır katılımına sahip. Bunun yanı sıra Formulaz pistinin Rize tanıtım etkinliği de olacak. Bir yandan yarışları izlerken, diğer bir yandan da Rize’nin birbirinden güzel yemeklerini deneyerek yorum yapabilirsiniz. Karadeniz yöresel yemek standartlarından faydalanmak ve oldukça eğlenceli geçecek bu organizasyonu takip etmek isterseniz siz de Sarıyer Ferahevler Caddesi’ne gidebilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ