$ DOLAR → Alış: 5,52 / Satış: 5,55
€ EURO → Alış: 6,26 / Satış: 6,28

Jandarma Plajlarda Kuş Uçurtmuyor

Tayfun Çetin
Tayfun Çetin
  • 14.08.2017
İstanbul İl Jandarma Komutanlığı bağlı olan Sarıyer ve Eyüp İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Kısırkaya Plajının giriş yerinde trafik ve narkotik uygulaması gerçekleştirdi. Uygulamada ekipler, şüpheli olarak gördükleri araçları durdurdu ve arama yaptı. Aynı zamanda vatandaşların üstlerini arayıp Genel Bilgi Taraması yani GBT sorgulaması yaptılar. Araçar didik didik arandı İl Jandarma Komutanlığına ait köpek timinde Mola isimli narkotik köpeği de araçların bagajlarında ve aynı zamanda içerisinde narkoti madde araması yaptı.
Plaka Tanıma Sistemi ile Birlikte Şüpheli Araçlar Tespit Edildi
Kısırkaya plajı girişinde nokta oluşturan ve uygulama yapan jandarma ekipleri girişe yerleştirmiş oldukları araç üzerinde bulunan Plaka Tanıma Sistemi PTS ile şüpheli araçları tespit edip plaj girişinde veyahut plaj çıkışında durduruluyor. Bu sistem sayesimde PTSye düşmüş olan plakaların takılı olduğu araçlar ele geçirilecek.
Plajlar Drone Cihazı ile Gözetleniyor
Öte yandan plajların uzunluğu ve aynı zamanda büyük olmasından dolayı jandarma ekipleri göz ile göremediği yerleri drone cihazı ile rahat bir şekilde gözetleyebiliyor. Jandarma ekipleri bu sayede hem alanı kontrol altına almış oluyor hemde şüpheli şekilde gördüklerini de anında müdahale etme şanslarını arttırıyorlar. Boğulma vakalarının ise sık yaşandığı Kısırkaya Plajında bu sayede zor durumda olan vatandajlar cankurtaranlara bildiriliyor.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ