$ DOLAR → Alış: 5,37 / Satış: 5,39
€ EURO → Alış: 6,09 / Satış: 6,11

Kilyos Kumda Sanat Festivali Dopdolu

Recep Çalışkan
Recep Çalışkan
  • 06.09.2017

İstanbul’un doğa ile iç içe olan ilçelerinden Sarıyer’de, Sarıyer Belediyesi tarafından organize edilmiş ve aynı zamanda bu yıl dördüncüsü yapılacak olan “Kilyos Kumda Sanat Festivali” cuma günü başlayacak. 10 Eylül’e kadar sürecek olan bu festivalin içeriği de oldukça dolu. Ekolojik üretimlerin yapılacağı bu etkinlikte Yeryüzü Derneği de üretim atölyeleri ile birlikte yer alıyor.

Geri dönüşüm ve aynı zamanda doğa savunusu anlamın da önemli işlerin yapılacağı bu festivalde atıklardan yapılcak olan heykelleri içermekte olan sergiler, termik santrallar ile yarattığı kalıcı tahrivatları ve aynı zamanda yenilenebilir enerji ile konu alan konferanslar ile eko-köy tanıtımları da yapılacak. İkinci gün ise gerçekleşecek olan kum zambakları ziyareti de programda atlanılamayacak gereken detaylar arasında yer alıyor.

İmza günleri ise ekşi mayalı ekmek yapım atölyesi, sirke yapım atölyesi, perma kültür örnekleri gibi bir çok aktiviteler ile zenginleştirilecek bu festivalde sizleri şehir içerisindeki hayatınızdan da bir an olsun uzaklaştırarak alternatif bir yaşam fikrini de edinmenizi sağlamasına sebep olabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ