$ DOLAR → Alış: 5,35 / Satış: 5,37
€ EURO → Alış: 6,08 / Satış: 6,10

Kilyosta Bataçıka Çamur Yarışması

Recep Çalışkan
Recep Çalışkan
  • 05.08.2017

Türkiyenin en eğlenceli olan çamur yarışı “BATAÇIKA Mud Race 2017” ile 17 Eylül Pazar gününde her yaştan yaklaşık 1000 macera severlerin katılımı ile birlikte Kilyos da koşulacak.

Türkiyenin eğlenceli, engelli ve en çamurlu yarışı olan “BATAÇIKA Mud Race 2017” 17 Eylül tarihi Pazar gününde Kilyosda ki Dalia Beach’de koşulacak. Yarışmaya katılanlar 5Km’lik parkur boyunca kaygan tepe, alçak duvar, çamur havuzu, lastik yol vb. 10 farklı etaptan geçerek finish çizgisine ulaşmak için yarışacaklar. 7 ila 12 yaş arasındaki çocuklar ise 500 metrelik ve 1200 metrelik parkurlar ile BATAÇIKA çamur yarışında koşmanın keyfini çıkaracaklar.

Gün boyunca devam edecek müzik “Bata Çıka Mud Race 2017” bu seneki eğlencenin sınırlarını son derece zorlayacak. Etkinlik alanında olan güçlü ses sistemleriyle gün boyunca yarışmaya katılanlar Dalia Beachde keyifli ve güzel müzik dinletecek. Müzik keyfi ise gün bitimine kadar devam edecek.

Bayanların en sevdiği yarış olan “BATAÇIKA Mud Race 2017” kurumsal ile bireysel yarışmalar ile eğitim etkinlikleri konusunda Türkiye öncü şirketlerinden birtanesi olan Macerea Akademisi tarafından düzenleniyor.

2012 yılındaki gerçekleştirilen yarışta en küçük yaş 4 olmak üzere 385 katılımcı vardı. Katılım grafiği ise her sene artan yarışda kadın yarışmacı katılımı ise yüzde 35lik gibi bir ülke ortalamasının çok üzerinde ki bir oranda yer alıyor. Yarışmacılar yarıya yakını ise sadece ailece etkinliğe katılanlar tarfından oluşuyor. Bu yıl yüzde 20 civarı 13 yaşın altında olmak üzere yaklaşık 1000 kişinin yarışması bekleniyor.

Peki Bu Mud Race Nedir ?

 

Mud Race, çamur, su ile engellerle dahada eğlenceli ve yavaş hale getirilmiş koşma yarışının ismidir. Bazı yerlerde olan koşmanın mümkün olmadığı parkurlar ile çamurlanma cesaretinin ve aynı zamanda engelleri aşma azmide gerekiyor. Macerea Akademisi Genel Müdürü olan Caner Odabaşoğlu katılımcıların kazanma hırsını değil, mücadele etme ve yarışma keyfini tattırmak istediklerini dile getirdi: “Çok engelli, çok zorlu, çok çamurlu, çok ıslak ve çok eğlenceli olacak şekilde bir parkur hazırladık. Yarışmayı bitiren herkes kazanmış olarak sayılacak ve her kategoride en hızlı olacak şekilde 3 erkek ve aynı zamanda 3 bayan kürsüye çıkacak”

Yarışmacılar ise farklı yaş grupların da tasnif edilip ilk 3e gireniler ise sürpriz bir ödül ile karşılacaklar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ