$ DOLAR → Alış: 5,52 / Satış: 5,55
€ EURO → Alış: 6,26 / Satış: 6,28

Kilyosta Otizme Dikkat Çekmek İçin Koştu

Recep Çalışkan
Recep Çalışkan
  • 19.09.2017

Dünyaya otistik olarak gözlerini açan çocukların hayatlarının kolaylaştırılması amacı ile ve ailelerinin eğitilmesi için herkese ayrı ayrı görevler düştüğünü belirten Rıdvan Şükür, otizmli çocukların özel eğitim ile topluma kazandırılacağına ve aynı zamanda inandığını açıklamalarının arasına ekledi. Çamurlu yarışmayı başarı ile tamamlamış olan Şükür, kendi kategorisinde birinci şekilde kürsüye çıkan Rıdvan Şükür, her zaman ve her konuda çaba göstermenin ne kadar önemli olduğunu sözlerinin arasına ekledi.

Tohum Türkiye otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı, “otizm spektrum bozukluğu” olarak adlandırılan bu hastalığa yakalanan çocukların erken tanısının konulması ve aynı zamanda özel eğitim ile topluma geri kazandırılmasına öncülük edilerek bunun yurt çapında yaygınlaştırmak amacı ile, kar amacı gütmeyen ve aynı zamanda kamu yararını gözeten sağlık ve eğitim vakfının yapmış olduğu çalışmalar devam ediyor.

Türkiye’de otizm spektrum bozukluğu olan çocuklar erken tanılanması için tanı alan çocukların ve aynı zamanda ailelerinin sağlık, eğitim, istihdam, meslek edinimi, bağımsız yaşam ve aynı zamanda kaynaştırma gereksinimlerinin dünya standartlarında karşılanması söz konusu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ