$ DOLAR → Alış: 5,34 / Satış: 5,36
€ EURO → Alış: 6,09 / Satış: 6,11

Kısırkayayı Anayasa Mahkemesine Taşıdılar

Recep Çalışkan
Recep Çalışkan
  • 31.07.2017

Hayvan Hakları Koruma ve Geliştirme Derneği olan, Kısırkayada ki barınağın inşaatın durdurulması amacı ile verilen mahkeme kararı uygulanmaması için Anayasa Mahkemesine başvurdu. Hayvan severler’in mahkeme başvurusu yaptıktan sonra İBB’nin Kısırkayada’ki hayvan barınağın başlamış olan inşaatının durudurulması için karar verilmişti. Fakat mahkeme kararı uygulanmadı ve aynı zamanda barınak faaliyete geçti. Hayvan hakları savunucuları ise İBB yetkileri hakkında suç duyurusunda bulundular. Fakat iptal olarak alınan kararın kesinleşmesinden önce barınak inşaatının tamamlandığı gerekçesi ile yetkililer hakkında olan kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi.

Çiftçilerde Bu İşten Zarar Görüyor

Hayvan hakları savunucuları Anayasa Mahkemesine başvurdu. Dilekçede yer alan barınak ile ilgili imar kirliliğine neden olunduğu ve Kısırkayada halkının tarımdan geçindiği ve aynı zamanda zarara uğradığı dikkat çekti. Hayvanların sokaklardan toplanıp barınakta tutulduğu söylenildi. Dilekçede yer alan “İdare, keyfi bir şekilde çıkan mahkeme kararına aykırı davranarak barınak faaliyetlerini sonlandırmadı. Bu uygulamaların devam edilen sürede hayvanlar sokaklardan toplanıp hukuka aykırı bir şekilde barınağa götürülmeye devam edeceklerdir ve Kamu zararı devam edecektir.” dile getirildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Gökmen dedi ki:

    Ben şimdi barınak yapılması iyimi kötümü çözemedim. Ne konu bakımından olduğunu pek anlamadım haberi hepsini okumama rağmen

YORUM YAZ