$ DOLAR → Alış: 5,31 / Satış: 5,33
€ EURO → Alış: 6,03 / Satış: 6,05

Maden Mahallesinde Hırsızlık Olayı !

Recep Çalışkan
Recep Çalışkan
 • 22.07.2017

Sarıyer Maden Mahallesin’de garip bir şekilde hırsız olayına sahne oldu. Mahallede sabahın erken saatlerinde apartmana giren hırsız veya hırsızlar, 4 evin kapısının önünde olan tüm ayakkabıları çalarak  kayıplara karışırken binanın en üst katında ikamet eden ve ayakkabılığın bina içerisinde bulunan Türk Kadınlar Birliği Sarıyer Şubesi Başkanı olan Hülya Demir hırsız veya hırsızların kurbanlarından birtanesi oldu. Aile bireylerinin ayakkabıları çalınan Demir, sabah saatlerinde hırsızluık olayını fark ettikten sonra hemen karakola başvurdu. Apartmana gelen ve çevrede ki güvenlik kameralarını izleyen Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipler tarafından hırsızları yakalamak için çalışma başlattı.

“İyiki Hırsızlar ile Karşılaşmadık”

Hülya Demir Yaşamış Olduğu Şoku Anlattı: Daha önce de bir kaç kapkaç olayına maruz kalmıştım onun şokunu üzerimden zar zor atmıştım. Şimdi ise malesef bu olayı yaşadım. Hırsız veya hırsızların çalmış olduğu ayakkabıların değerleri en az 5 bin lira civarında. Çalınmış olan ayakkabılarımın hepsi bilindik markalardı. Can güvenliğimiz yok. Hırsızlar ile bina içerisinde karşılaşmış olsaydık canımızdan bile olma ihtimalimiz vardı. Apartman sakinleri olarak hırsız veya hırsızların bir an önce yakalanmasını ve gerekli cezayı çekmesini istiyoruz” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Son zamanlarda hırsızlık vakaları baya arttı.Bu enflasyonun artmasıyla doğal artış gösteriyor ne yazık ki.

 2. Gokhan dedi ki:

  Bu hırsizlik olayi yillardir var aslinda . Buna halk arasinda yani argo olarak kapı kundura deniyor. Calinan ayakkabilar cok ucuz fiyatlara fakir mahallelerinde satiliyor. Bu 5 bin tl civarinda degeri olan ayakkabilari 100 200 tl.ye satiyorlar. Aslinda trajı komik olan bu olay yıllardır bizi tribe sokuyor her ne kadar koksa da ayakkabımiz evin icine aliyoruz calinacak korkusu ile 🙂

 3. Hüseyin dedi ki:

  Hırsızlık olayları artmaya başladı. İnsanlar cozutur oldu. Akşamları polisler devriye gezmeli.

 4. Kenan Genç dedi ki:

  Hırsızlık olaylarından sadece bir kaçı medyaya yansıyor. Tutuklu olan dolandırıcılar hırsızlar salıverilirse sonucu da böyle olur maalesef.

YORUM YAZ