$ DOLAR → Alış: 5,29 / Satış: 5,31
€ EURO → Alış: 6,00 / Satış: 6,03

Mardinli ve Siirtli Çocuklar Sarıyerde

Recep Çalışkan
Recep Çalışkan
  • 02.08.2017

 

Çocukların hayallerine ulaşıp dokunmak amacı ile yola çıkan Sarıyer Belediyesi ile CHP İstanbul İl Başkanlığı, çoğunluğu ve daha önce İstanbulu göremeyen 90 çocuğu alıp Kilyos Sosyal Tesislerinde ağırlıyor. En büyük hayallerini gerçekleştirmek amacı ile Kilyos Sosyal Tesislerine ulaşan çocukları Sarıyer Belediye Başkanı olan Şükrü Genç ve aynı zamanda CHP İstanbul İl Başkanı olan Cemal Canpolat omak üzere ve CHP milletvekilleri olan, Sezgin Tanrıkulu, Didem Engin, Mahmut Tanal, Süleyman Çelebi, ve Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı olan İsmail Erdem ile CHP Sarıyer İlçe Başkanı olan Mehmet Deniz karşıladı.

 

İLK DEFA DENİZ GÖRDÜLER

Yaşamış oldukları şehirlerden ilk kez çıkmış olan çocuklar, hem İstanbula gelmenin hemde karşılarında milletvekillerini görme heycanlarını tattılar. İlk kez deniz görmüş olan çocukların mutlulukları ise görülmeye değerdi. Doğa ile iç içe bir tatil geçireceklerinin sevinci ile yorgunluklarını bir kenara atan öğrenciler milletvekilleri olan Didem Engin, Sezgin Tanrıkulu ve Mahmut Tanal ile birlikte güzel bir vakit çerçevesi içerisinde masa tenisi ile langırt oynadılar.

 

ÇOCUKLAR BARIŞ İÇERİSİNDE YAŞAYACAKLAR

CHP İstanbul İl Başkanı olan Cemal Canpolat, kampın ilk günü düzenlenmiş olan basın toplantısında, CHP olarak her zaman ve başarılı öğrencilerin yanında olacaklarını belirtti. Bu öğrencilerin hiçbir zaman yalnız kalmayacak şeklinde açıklama yapan Canpolat, ‘Çocuklarımız, savaşsız, ve barış ortamında yaşayacaklar. Türkiyenin ulusal bütünlüğü ile korumak hepimizin olan görevi. Bugün ise bu kapsamda bir adım atıyoruz. Öğrencilerimizi burada ağırlayarak kendileri ile güzel vakitler geçiriyoruz’ şeklinde açıklamasını yaptı.

EV SAHİBİ OLAN ÇOCUKLAR

Yapılan karşılama töreninde ise çocuklar ile birlikte mikrofon karşısına geçen protokol üyeleri herkes birlik ve beraberlik mesajlarını verdi. Çocukları severek ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduklarını dile getirerek başlamış olduğu konuşmada Başkan Şükrü Genç, “Burada sizler nasıl ev sahibi iseniz bizlerde sizin misafiriniz. Sarıyerde daha önceden de Doğu ve aynı zamanda Güneydoğu gibi olan çeşitli yörelerde hatta yurt dışından bile gelen misafirlerimiz oldu. O güzel çocuklarımızın ve Sarıyerli çocuklar ile tanışması bizim için ayrı bir haz.” şeklinde açıklamasını yaptı. Basın açıklamasını yaptıktan sonra yemeğe geçtiler ve günü oyunlar ile halaylarla son verdiler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Feride dedi ki:

    Kültürlerin küçük yaşta kaynaştırılması gerçekten mükemmel. Bu konuda Sarıyer Belediyesi’ni tebrik ediyorum.

YORUM YAZ