$ DOLAR → Alış: 5,45 / Satış: 5,47
€ EURO → Alış: 6,19 / Satış: 6,21

Rumeli Hisarı Hırsızlık Çetesine Operasyon

Ozan Çalışkan
Ozan Çalışkan
  • 09.08.2017

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlar ile Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı olan ve Sokak Suçları ile Mücadele Narkotimler, İStanbulun başta gelen Beylikdüzü, Avcılar ve aynı zamanda Bağcılar olmak üzere son zamanlarda artmış olan hırsızlık olayların önüne geçilmesi amacı ile özel harekat polislerinin de destekte bulunduğu operasyon için düğmeye bastılar. hırsızlık çetesinin Sarıyer Rumeli Hisarı mahallesi 5. Sokakta olduklarını tespit eden ekipler Sokak Mücadele Narkotimleri ile birlikte hazırlıklarını tamamladı.

Hırsızlık Çetesine Özel Harekat Polisinden Destekli Operasyon Yapıldı

Bunun üzerine öğle saatleri civarında harekete geçen ekipler, Özel Harekat Polislerinin de desteği ile birlikte önceden belirlenmiş olan Sarıyer Rumeli Hisarı adresine operasyon düzenledi.

Yapılmış olan operasyonda evde yapılmış olan aramalar da çetenin hırsızlık yaparken ki kulanmış olduğu çok sayıda suç aleti ele geçirilirken diğer yandan hırsızlık suçları ve aranma kaydı olan 2 kişide yakalandı.

Hırsızlık Olaylarında Kullanılan Suç Aletleri ve Tabanca Mermileri Bulundu

Bir diğer yandan ise evin depo olarak kullanılmakta olan bir bölümüne ise koçbaşı ile kırılıp girildi. Yapılan aramalarda 85 adet tabanca mermisi de bulundu. Çetenin hırsızlık olaylarını gerçekleştirirken kullanmış olduğu sırt çantasından ise kapının göbeklerini patlatmak için kullanmış olduğu öğrenilen ve aynı zamanda ruhsatlı olarak çilingirler de olması gereken araç ile birlikte çok sayıda tornavida ve anahtar gibi araç gereçler bulundu.

Hem Kapıdan Hem Pencereden Baskın Yaptılar

Ekiplerin Sarıyer Rumeli Hisarında’ki baskın yaptığı evi dört bir yandan saran ekipler Özel Harekat Polisleri ile eş zamanlı olarak pencereden de içeriye girdiler. Çatıda aramalarını sürdürmekte olan ekipler bölgede habersiz kuş uçurtmadı. Çete üyelerinin gözaltına alındı. “Gold” isimli K-9 narkotik köpeği tarafından evin içerisin de uyuşturucu aranması yapıldı. Gözaltına alınmış olan suçlular ifadeleri alınmak üzere Fatihte ki İlçe Emniyet Müdürlüğü Aşayiş Büro Amirliğine Götürüldü.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ