$ DOLAR → Alış: 5,31 / Satış: 5,33
€ EURO → Alış: 6,03 / Satış: 6,05

Sarıyer Halk Dansları Topluluğu

Recep Çalışkan
Recep Çalışkan
  • 22.07.2017

Halk Dansları Topluluğunda her sene yapıldığı gibi bu senede Sarıyer’i Avrupa’da temsil ediyor. Tiyatro ekibi de 6. Uluslararası Urla Toprak Sahne Tiyatro Festival Kapsamında Olan İzmir de tiyatro severler ile bulaşacak.

Sarıyer Belediyesi Halk Dansları Topluluğu Polanya’da düzenlenmekte olan ve 12 ülkenin’de katılımda bulunacağı “Geleneğin Yüzleri” festivali kapsamında bulunan yarışmaya katılmak için yola çıktı. Hizmet binasının önünden harekete geçen ekip Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve teknik başkan yardımcısı olan Sevgi Atalay yolcu etti. Ülkemizi Polanya ülkesinde temsil edecek olan 50 kişilik bir kafilenin yönetmini başkan yardımcısı İsmail Erdem yapacak. Halk Dansları Topluluğu, festivalde profesyonel olarak eğitmenler eşliğinde hazırlanan ve birbirinden renkli koreografiler ve sahne ışıkları ile modern dans oyunlarını seyircilerin beğenisine sunacak.

“Katakulli” İzmirli Sevenleri İle Buluşuyor

Diğer yandan Sarıyer Belediye Tiyatrosu ise 6. Uluslararası olan Urla Toprak Sahne Tiyatro isimli Festival kapsamında “Katakulli” komikliği ile İzmirli tiyatro sever izleyiciler ile buluşuyor. Ulusal ve uluslararası tiyatro ekiplerinin de katılacağı bu festival bu sene ilk defa bazı köyler de sahne yeri alacak. 22 Temmuz’a kadar sürecek festivalde sokak oyunlarının yanı sıra köylerde de her akşam tiyatro gösterimleri olacağınıda belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Gökmen dedi ki:

    Güzel bir etkinlik olduğu için katılması ve izlemeside ayrı bir zevk tabi ki

YORUM YAZ