$ DOLAR → Alış: 5,34 / Satış: 5,36
€ EURO → Alış: 6,09 / Satış: 6,11

Sarıyer Rumeli Fenerinde Orman Yangını

Recep Çalışkan
Recep Çalışkan
 • 14.08.2017

Sarıyer Rumeli Feneri köyünde bulunan Marmaracık Tabiat Parkında bulunan ormanlık alanı alevler sardı. Rüzgarın etkisi ile birlikte yayılan alevler, 2 helikopter, itfaiye ve orman ekipleri tarafından yapılan müdahale sonrasında kontrol altına alınırken 15 dönümlük bir alanın zarar gördüğü söyleniyor. Yangının çıktığı saatler 14.30 sıralarında Sarıyer Rumeli Feneri köyü Marmaracık Tabiat Parkında ormanlık alanda gerçekleşti. Öğrenilen bilgilere göre öğle saatleri sıralarında ormanlık alanda bilinmeyen bir sebep ile yangın çıktı. İhbarın ardından olay yerine gelen Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı olan ekipler ve helikopter aynı zamanda itfaiye ekipleri ile “Alev Kartalı” isminde olan itfaiye helikopteri göönderildi. Kısa süre içerisinde olayın olduğu bölgeye gelmiş olan ekipler tarafından alevlere müdahale edilmeye başlandı. Rüzgarın etkisi ile kısa bir sürede yayılan yangın, ekipler tarafından kontrol altına alınarak soğutma çalışmalarına da başlandı.

15 Dönümlük Bir Alan Zarara Uğradı

Çalışmalar sürdüğü sırada itfaiye ile jandarma ekipleri bölgede tedbirlerini aldılar. Ekipler tarafından yapılmış olan çalışmalar sonrasında ise en az 15 dönüm alan kadar zarar gördüğü söyleniyor. Soğutma çalışmalarını sürdürmeye devam eden ekipler, alevlerin çıkış nedenini araştırmaya devam ediyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Mustafa Sinan dedi ki:

  Allahım muhafaze etsin ormanlar önemli. Sarıyer hakkında böyle haberleri erkenden sizden aldığımızdan memnun oluyoruz.

 2. Cihat dedi ki:

  Bu sene ne çok yangın oldu ülkemizde ya. Türkiye’de yangın çıkmayan yer kalmadı sanırım bu sene. Allah sonumuzu hayır etsin.

 3. Furkan Şimşek dedi ki:

  Ah şu ademoğlu doğayı kirlettik havayı kirlettik yetmedi bilinçsizce de olsa doğayı yakmaya yok etmeye başladık Allah sonumuzu hayır etsin keşke böyle olaylar hiç yaşanmasa yada daha az yaşansa.

 4. Caner Taşkın dedi ki:

  Ben artık çıkan yangınların kasti olduğunu düşünüyorum büyük ihtimal ile yine akıllarında bir proje var ve bunu ormanları yakarak yapmayı düşünüyorlar çünkü sürekli bu yöntemi kullanıyorlar.

 5. Melih dedi ki:

  En sıcak zamanlarını yaşayan ülkemizde Allah sonumuzu hayır etsin.

 6. Emir Kocakuş dedi ki:

  Bence bu yangınlar bile bile yapılıyor çünkü o yanan yerlerde boş alan açılacağı için oraya rahatlıkla bir proje yapabilirler ama bu çok yanlış bir davranış günden güne nefes alma olanağımız daralıyor

 7. Uğur Dağartlı dedi ki:

  Yaz aylarının en kötü yanı bu işte orman yangınları.Ormanlık alanların yanmasının nedeni ise dikkatsiz piknikçiler.Mangal yapıyorlar,sonra söndürmeden bir yere atıyorlar külü sonrası Allah Kerim zaten.

 8. Gürkan Kurum dedi ki:

  Orman yangınları çok kötü oluyor be.Çünkü ormanda ki canlıların çoğu maalesef.Yangının sebepleri ise şunlar olabilir yani böyle düşünüyorum.Pikniğe gelen bir kişi ormanda sigara içiyor ve söndürmeden ormanın içine atıyor ve fark etmiyolar

YORUM YAZ