$ DOLAR → Alış: 5,34 / Satış: 5,36
€ EURO → Alış: 6,09 / Satış: 6,11

Sarıyer’de Down Sendromlu Gençlerin İşleteceği Cafe Açıldı

Recep Çalışkan
Recep Çalışkan
  • 09.11.2017

Sarıyer Belediyesinin verdiği desteğiyle birlikte İstanbul Zihinsel Engelliler için Eğitim ve Dayanışma Vakfının hazırlamış olduğu sosyal sorumluluk ve istihdam projesi olan “Down Town Event Cafe” Sarıyer’de açıldı. Sarıyer Belediyesi Ana Hizmet Binasında bulunan kafe, dünyada özel kişiler tarafından yönetilen ilk mekan olma özelliğine sahip. Sarıyer Belediyesi ve İZEV Vakfı tarafından gerçekleştirilen bu sosyal projeyle Sarıyer’de farkındalık yaratması düşünülüyor.

Öncelik Çocukların Kendilerini İfade Edebilmeleri

Yoğun katılımla gerçeklemiş olan etkinliğin açılış konuşmasını İZEV Vakfı Genel Sekreteri olan Merve Kılıç yapmış olduğu teşekkür konuşmasında, “Biz istihdam yaratmak istiyoruz fakat bunlardan önce çocuklarımızın kendilerini ifade edebilmelerini sağlamak. Hafta içi beş gün tam zamanlı olarak burada olacağız” cümlelerini kurdu.

Bizlerden Farklı Değiller

Kafenin Halkla İlişkiler Müdürü olan Mimar Tan, yapmış olduğu teşekkür konuşmasının ardından Sarıyer Belediye Başkanı olan Şükrü Genç’i sahneye davet etti. Özel çocukların heyecanına eşlik eden Şükrü Genç, “Sarıyer Belediyesi Hizmet Binası bu kafede bulunan gençlerle taçlandı. Birlikteliğimiz çok önemli çocuklarımızın bu sosyal proje sayesinde kazanmış oldukları parayı evlerine götürecekler. Sosyal güvenceleri olacak bu mutluluğu hep beraber yaşayalım. Çocuklarımıza her zaman destek olarak bizden farklı olmadıklarını onlara hissettirelim.” Şeklinde konuşmasını yaptı. Ayrıca vatandaşları etkinliklerini bu kafede yapmaya davet etti. Gıda tedarikçilerine’de seslenip ürün desteği yapmalarını önerdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ