$ DOLAR → Alış: 5,52 / Satış: 5,55
€ EURO → Alış: 6,26 / Satış: 6,28

Sarıyerde Kaçak Kurban Manzaraları

Recep Çalışkan
Recep Çalışkan
  • 01.09.2017

Sarıyer’de kurbanlık alanların kesimleri için belirlenmiş olan noktalar dışında kaçak olarak kurban kesimleri yapıldı. Sarıyer Belediyesinin kurban kesim yerlerinin yakınlarında kaçak kurban kesimlerine hiç bir cezai işlem uygulanmaması dikkat çekti.

Kurban Bayramının ilk günü olan 01.09.2017 tarihinde vatandaşların çoğu belediyelerinin kurban kesimleri için belirlediği alanların dışında Sarıyerde bazı vatandaşlar tarafından kaçak kurban kesimleri yapıldığı görüldü. Sarıyer Belediyesinin kurbanlık kesim olarak belirlemiş olduğu yerin hemen yakınında yapılmış olan kaçak kesimlere ise zabıta ekipleri tarafından herhangi bir müdahalede bulunmaması dikkat çekti. Kurban kesim yerlerinde değil fakat kaçak yollarla kurban kesen vatandaşlar sıra beklemek zorunda kaldıklarını dile getirerek bu şekilde kestiklerini belirtti.

Sarıyer Belediyesi ise kurban kesim alanının yakınlarında bulunan ağaçlar arasında küçükbaş hayvan kesmekde olan bir vatandaş “1 gün bekleyecektik fakat bu şekilde 10 dakika sürdü” şeklinde açıklama yaptı. Kaçak yerde kurban kesmekte olan bir başka vatandaş ise “Sıra için kavga ediliyor. Neredeyse birbirlerinin kanını dökecekler” şeklinde dile getirdi. Kaçak kesim yapanlardan bir diğer vatandaşın ise hayvanla birlikte selfie yapmasıda dikkatlerden kaçmadı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ