$ DOLAR → Alış: 5,36 / Satış: 5,38
€ EURO → Alış: 6,10 / Satış: 6,12

Sarıyer’de Sel Baskını

Recep Çalışkan
Recep Çalışkan
  • 28.09.2017

Geçtiğimiz günde İstanbul’da etkili olarak başlayan yağışın ardından Sarıyer’de bazı mahalleler su altında kalırken bazı evleri’de su bastı. Bel seviyesine kadar gelen suların altında kalan mahalleliler Sarıyer Belediyesine tepki gösterdi.

Akşam saatlerinde etkili olmaya başlayan yağışın İstanbul’da çeşitli noktalarda sel baskınlarına sebep oldu. Sarıyer, İstinye Mahallesin’de ev ile iş yerlerinin giriş katları sular içinde kaldı. Etkili yağışın oluşturduğu sel bazı ev ve iş yerlerinde ciddi bir hasar meydana geldi. Bazı vatandaşların’da evlerinde ve iş yerlerinde su baskını nedeniyle mahsur kaldığı görüldü. Vatandaşlar kendi imkanlarını kullanarak rögar kapaklarını açıp suyu tahliye etmeye çalıştı.

Sarıyer Belediyesine Tepki

“Bu durumdan şikayetçiyiz. Bu ve benzeri olaylar ilk defa gerçekleşmiyor. İstinye’nin üzerinde bulutlar oluştuğu zaman korkmaya başlıyoruz. Yağmur yağdığında vatandaş ve esnaflar mağdur. Her yağmur yağdığında evlerimizi iş yerlerimizi sel basacak mı korkusu ile birlikte yaşıyoruz. Buraya hiçbir çözüm bulunmuyor. Yetkililer bu olay ile ilgilenmiyor. Sarıyer Belediyesi yok, İSKİ yok, hiç kimse gelip buraya bir çözüm üretmiyor. Ne zaman sular çekiliyor, temizlik yapılıyor ondan sonra geliyorlar. Biz vatandaş ve esnaf olarak buraya bir çözüm bulunmasını istiyoruz. Perişan durumdayız sesimizi kimse duymuyor.” Esnaflar bu şeklinde Sarıyer Belediyesine tepki gösterdiler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ