$ DOLAR → Alış: 5,52 / Satış: 5,55
€ EURO → Alış: 6,26 / Satış: 6,28

Vale Görevlilerine Operasyon

Tayfun Çetin
Tayfun Çetin
  • 18.08.2017

İstanbul’da son 1 yılda ilçe ekipleri tarafından 150 vale görevlisine işlem yapıldı. Bunun dışında trafik ekipleri ise valelere yönelik olmak üzere başka operasyonlarda gerçekleştirdi. Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından valelere yapmış olduğu çalışmalarda bir çok kişiye para cezası uygulandığı ve adli işlem yapıldığı’da açıklandı.

İstatistiklere göre ise son 8 ayda trafik ekipleri tarafından yapılan yaya yolu ile taşıt yolu üzerinde trafik güvenliğini tehlikeye sürükleyen 756 valenin hepsine 95TL trafik cezası uygulandı. Habertürk’ün yapmış olduğu haberine göre ise ayrıca kaçak otoparkçılık yapan valelere de ayrı bir operasyon düzenlendi. Park yasak olduğu yerleri kaçak otopark haline getirmiş olan 15 kişi hakkında ise işlem başlatıldı. Bu kişilerin cezasının ise 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası, ve 5 bine güne kadar ise adli para cezası uygulanıyor.

Cezaların Başında Beşiktaş Geliyor

Aynı istatistiklere göre ise valelerin almış olduğu ve en çok ceza yazılmış olan ilçelerin ilk başında Beşiktaş ilçesi geliyor. Son 8 ayda Beşiktaş ilçesinde 223 vale görevlisine trafik cezası uygulandı. Trafik cezalarında bir diğer sırada Bakırköy 175 ceza ile geliyor. Üçüncü sırada Beyoğlu 135 ceza ile yer alıyor. Aynı zamanda Kadıköy’de 133 Ceza, Fatih’te 45 ceza ve Sarıyer ilçesinde 45 vale görevlisine trafik cezası uygulandı. Trafik ekipleri tarafından yapılan kaçak otoparkçı operasyonun da Fatih ilçesinde 4 Sarıyer ilçesinde 4 Beyoğlun’da 3 Kadıköyde 3 ve aynı zamanda Bahçelievler’de 1 kişi olmak üzere toplamda 15 vale görevlisine adli işlem yapıldı. Yetkililer tarafından trafik ekiplerince vale görevlilerine yönelik olan operasyonların da aralıksız olarak devam ettiğini açıkladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ