$ DOLAR → Alış: 5,35 / Satış: 5,37
€ EURO → Alış: 6,08 / Satış: 6,10

Yıllık İzine Çıkan Polis Hırsızları Yakaladı

Recep Çalışkan
Recep Çalışkan
 • 28.07.2017
 Abant’a tatil yapmak için giden İstanbul Emniyet Müdürlüğü Aşayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliğinde görev yapan polis memurunun yaptığı ihbar üzerine, İstanbulda 27 farklı hırsızlık olayı gerçekleştirdiği iddiaları ile aranan 3 şüpheli yakalandı.

Verilen bilgilere göre Aşayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri olan Beşiktaş, Sarıyer, Üsküdar ve Beykoz’da 27 farklı evden hırsızlık yaptıkları iddiası ile öne sürülen şüpheliler Abant’daki bir otele sahte kimlikler ile giriş yaptıklarını tespit edip, otele baskın düzenlediler.

Operasyonun hakkında 4 yıl hapis cezası bulunan Vedat G.(32), hakkında 3 yıl kesinleşmiş olarak hapis cezası bulunan Orhan G.(23), ile emniyette bir çok sayıda hırsızlık olaylarından kaydı bulunan Eren A.(29) polis ekipleri tarafından yakalandı.

Şüphelilerin nisan ayında Üsküdar’da girdikleri evden 800 bin dolar çaldıkları ve bu para ile 400 bin lira değerinde olan bir otomobili tanıdıklarının üzerine satın alarak kullandıkları belirlendi. Hırsızlık ile elde edilmiş olan para ile alındığı değerlendiren lüks otomobile ise otelde el koydular.

Ayrıca şüphelilerin Beykozda’ki evden çaldıkları öne sürülerek çelik bir kasayı otomobilin bagajında taşıdıktan sonra otomobilin arka koltuğuna nakletme anları lüks bir otomobili çalma görüntüleri, Abant’daki otelde yakalanma anlarına ilişkin olarak güvenlik kamerası görüntüleri basına verildi.

Yıllık izine çıkan polis yakalattı
Emniyette bir çok sayıda hırsızlık suçlarından kaydı bulunan bu hırsızların 3 yıldır polis ekipleri tarafından yakalanmaya çalıştığı öğrenildi.

Aşayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliğinde ise görev yapan polis memuru yıllık izine çıkıp tatil yapmak için gittiği Abant’daki kaldığı otelde şüphelileri görünce durumu Hırsızlık Büro Amirliğine bildirdi ve ardından ihbar üzerine yapmış olunan operasyon ile şüpheliler yakalandı.

Emniyete götürüldükten sonra şüphelilerin işlemleri yapıldıktan hemen sonra adliyeye sevk edildiler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Zeliha dedi ki:

  Yurdum polislerini bir kez daha tebrik etmek gerek. Her anını görev bilen kişilerin gerçekten bu işi yapıyor olmasını bilmek güzel.

 2. ahmet yılmaz dedi ki:

  helal olsun polisimize izine çıksa bile işini yapıyor

 3. Behlül dedi ki:

  Gözü keskinmiş polis memurunun hemde ilgili başkası olsa belki umursamazdı yada üstüne düşmezdi.

 4. selim07 dedi ki:

  helal olsun ,son zamanlarda polislere olan güven artıyor. herkes işini yapsa ne güzel bir vatan olur burası

YORUM YAZ